Skip to main content

Raidījuma tēma: Kāpēc tik daudzus vilina haskija skaistās un zilās acis? Ko cilvēki nezina par šo sarežģīto šķirni? Un kāpēc haskijs ir piemērots suns tikai retajam? Studijā viesojas 12 haskiju saimniece Gundega Pumpure.

Sižets. Dzīvnieku patversmē “Mežavairogi” haskiju šķirnes suņi ir vieni no visbiežākajiem jaunpienācējiem – gan tīri šķirnes suņi, gan jaukteņi. Tas vien liecina par to, ka cilvēkiem ļoti patīk mazie, pūkainie haskiju suņu bērni , kas uzlūko savu nākamo saimnieku ar skaistām, zilām acīm. Stāsta patversmes Mežavairogi pārstāve Kristīne Kalniņa: “Nonāk daudz, jo visiem liekas, ka viņi ļoti skaisti ir, bet ar vienu skaistumu ir par maz. Tomēr jāsaprot, ka viņi ir diezgan grūti audzināmi. Līdz ar to cilvēks viļas ar to, ka viņš skaists suns. Sāk mazāk pieskatīt. Suns, ja viņu nepieskata, viņš sāk klaiņot. No tā rodas attiecīgi visas pārējās sekas…”

Visbiežāk suņus atrod vienkārši klaiņojam, reti saimnieki atved haskijus uz patversmi paši. Tajās reizēs stāsts parasti ir par dzīves vietas maiņu, vai pat pārcelšanos uz ārzemēm. Tikai izņēmuma gadījumos saimnieki vaļsirdīgi atzīst, ka suns ir nevaldāms.

E21 ēterā: 2021. gada 25. jūnijā


Radio raidījumu arhīvs