Skip to main content

Raidījuma tēma: Kā pareizi kopt savus kaķus un suņus vasarā? Kāpēc pārāk bieža mazgāšana kaitē mīlulim un kāpēc saimniekam būt uzmanīgam, apcērpot kaķa vai suņa spalvu?

Studijas viesi – kaķu un suņu frizieris Ivo Obrumanis un divu afgāņu kurtu saimniece Madara Matroze.

Sižets. Kordiriģenta Romāna Vanaga ģimenes mīlulis ir meinkūns Džuzepe. Ar īpašo rullīti no spalvām notīrīt gan mājinieku drēbes, gan tās vietas, kur kaķis gulējis , ir ģimenes ikdiena. Turklāt Džuzepe izmanto Mežaparka mājas priekšrocības un bieži dodas pastaigās. Atgriežoties viņu gaida īpašs rituāls.
Romāns Vanags Džuzepi raksturo kā ļoti konservatīvu kaķi, kurš ne acu galā nevar ciest ūdeni, tādēļ pašu spēkiem kaķi vannot neuzdrošinās. Reizi 3 mēnešos Džuzepe tiek vests, kā saimnieki smejas – uz SPA procedūrām.

Elizabete Rubene ir 5 suņu saimniece. Trīs ir franču buldogi, bet divi – bezšķirnes suņi. Elizabete kuplo suņu pulciņu mazgā mājās – ne biežāk kā reizi gadā. Izņemot akūtus gadījumus, kad kādam pastaigas laikā gadījies pamatīgi nosmērēties. Tā kā franču buldogiem nav bieža kažoka, un arī pārējie divi suņi nav garspalvaini, pēc mazgāšanas Elizabete iztiek bez mīluļu fēnošanas.

Jāņa Jekševica mājās jau 8 gadus dzīvo skotu nokareno ausu kaķis Picis. Un jau 8 gadus ģimene zina, ko nozīmē, ja visās malās ir daudz spalvu. Ar sava biezā kažoka smalkajām spalvām Picis pats galā netiek, turklāt nevienu mājinieku ar ķemmi sev klāt nelaiž, arī dušā vai vanna pavisam nav Piča gaumē, tāpēc reizi gadā kaķis tiek vests vizītē pie friziera.

E16 ēterā: 2021. gada 21. maijā, plkst. 15.05 Latvijas Radio 1


Radio raidījumu arhīvs