Skip to main content

Raidījuma tēma: Kas apdraud mūsu suni un kaķi vasarā? Kā savam mīlulim sniegt pirmo palīdzību? Kam jābūt saimnieka mājas aptieciņā?
Studijā viesojas veterinārārste Daiga Bokvalde.

Sižets. Madoniete Linda zooveikalā interesējusies, vai nav kāds īpašs našķis, ko pagrauzt viņas 5 mēnešus jaunajam vācu aitu kucēnam laikā, kad suņukam mainās zobi. Uz instrukcijas rakstīts, ka jāstāv klāt un mēs arī viņu vaktējām. Skatāmies, ka vienu pusi – viņa paliek mīksta viņam, bet viņš viņu nokost nevar. Otra puse, ko neliek mutē, tā ir cieta. Viņš mīksto pusi norij, un cietā arī rijās klāt. Un viņš gandrīz kaklu pārplēsa ar to cieto, jo viņa jau tik ātri nepaliek. Šoreiz saimnieki paši izvilkuši iedoto, našķi, kas jau bija iesprūdis sunim rīklē. Lielie suņi nereti cenšoties šo našķi norīt visu uzreiz, taču tas ir gana ciets.

Antas ģimene nesen pārvākusies uz dzīvi Pierīgā, privātmājā ar norobežotu pagalmu. Tomēr arī slēgtajā teritorijā Antas gandrīz gadu vecais Bernes ganu suns pamanījies atrast nezināmas izcelsmes kaulu. Pirmā dīvainā pazīme, ka kaut kas nav labi – allaž ēdelīgais suns vakariņas atstājis neskartas. Meklēt tumsā pa pagalmu, vai suns dienas laikā ir nokārtojies, neienācis prātā. Diennakts klīnikā vēders sunim iztaustīts, taču rentgens nav veikts un neēšana novelta uz ērču izraisītu infekciju. Tikai nākamajā dienā, kad mīlulis pat necēlies kājās, devušies uz citu klīniku, kur veikts rentgens, bet pēc tam operācija.

Par laimi zarnas nebija daudz skartas un atkopšanās pēc operācijas bijusi ātra. Tomēr īsti skaidrības, kur suns atradis nezināmo kaulu, nav joprojām. Tāpēc Anta visiem saimniekiem silti iesaka suni mācīt neaiztikt neko atrastu, un gan mājās, gan pastaigā ne mirkli nenolaist no viņa acis. Tas ir kā mazam bērnam kurš visu bāž mutē, tāpat ir ar suni – viņš taču arī visu bāž mutē un mēģina pagaršot.

E20 ēterā: 2021. gada 18. jūnijā


Radio raidījumu arhīvs