Skip to main content

Raidījuma tēma: “Vēlos šķirnes dzīvnieku, bet gribu kādu izglābt! Kā adoptēt šķirnes suni no patversmes ārzemēs? Kāpēc dzīvnieku glābšana maksā tik dārgi?”

Studijā viesojas Signe Zakka, piecu suņu saimniece – visi adoptēti no dzīvnieku patversmēm ārzemēs.

Sižets. Karaliskais pūdelis Riks pie Ingrīdas Zadvinskas no Krievijas atceļoja tieši pirms trim gadiem – augusta sākumā. Pavasarī kādā no plašās kaimiņzemes suņu mīļu portāliem Ingrīda atrada sludinājumu, ka brūns – 2 gadus vecs karaliskais pūdelis meklē jaunas mājas. Suns nācis no ļoti labas audzētavas, viņa vecāki bijuši izstāžu čempioni, tādēļ Rika pirmais saimnieks no kucēna gaidījis līdzīgus panākumus. Viņš ir piedalījies kā kucēns arī izstādē, bet nav bijis tik ļoti perspektīvs, un tas cilvēks, kas savā laikā ir viņu iegādājies, ir vēlējies izstāžu suni ar iespēju arī pēc tam, acīmredzot, arī ar pēcnācējiem, un tad, kad viņi saprata, ka šo lielo skaisto balvu nebūs, viņam tika meklēts cits īpašnieks. Suns pabijis vismaz pie 4 saimniekiem, ir sēdējis pie ķēdes malkas šķūnī, ir pamucis, ir dzīvojis arī uz ielas.

Lai adoptētu no Spānijas greinhoundu jeb galgo škirnes suni Luna Mar, Diānai Sūnai bija jākomunicē ar divu valstu pārstāvjiem. Pats suns atradās Seviļā, bet suņu glābšanas biedrība – Itālijā. Vispirms Diānai tika atsūtīs 10 lappušu garš līgums ar detalizētiem jautājumiem par ģimenes ieradumiem, kā arī noteikumiem, kas turpmāk būs jāievēro, ja viņi adoptēs galgo. Diāna pēc suņa uz Spāniju brauca pati, un viss adopcijas process ilga 5 nedēļas.

Pirms 7 gadiem savu greinhoundu no Īrijas adoptēja Žanita Kārkliņa, tiesa – šī adopcija ilga gandrīz pusgadu. Arī Žanita eksaminēta ļoti detalizēti, lai noskaidrotu, vai potenciālie saimnieki ir gatavi rūpēties par šo šķirnes suni.

Latvijas dzīvnieku patversmēs visbiežāk nonāk to šķirņu suņi un kaķi, kas šī brīža situācijā ir populāri. Saimnieki šos dzīvniekus izvēlas, nedomājot, vai tie ir viņiem piemēroti. Kad saprot, ka kļūdījušies – atved uz patversmi. Stāsta Dzīvnieku patversmes “Labās mājas” vadītāja Astrīda Kārkliņa.

E23 ēterā: 2021. gada 13. augustā


Radio raidījumu arhīvs