Skip to main content

Raidījuma tēma: Kāpēc, pērkot šķirnes kucēnu vai kaķēnu, ir vajadzīgi ciltsraksti? Kas jājautā audzētājam pirms kārotā pirkuma? Kāpēc tik daudzi joprojām par dārgu naudu pērk jaukteņus un slimus dzīvniekus?

Mūsu viesis – kinoloģe, suņu audzētāja Ilze Pētersone – Godmane.

Sižets. Lai arī šobrīd var iegūt visa veida informāciju par iekārojamo šķirni, saimnieki visbiežāk savu nākamo ģimenes mīluli izvēlas emociju iespaidā. Šo apstākli izmanto vieglas peļņas kārotāji, kas sapāro dzīvniekus, neņemot vērā šķirnes īpatnības. Daiga Bokvalde var nosaukt divas – šobrīd ļoti populāras šķirnes. “Suņu cilvēki” ir iecienījuši franču buldogus, bet kaķu mīļi ļoti vēlas Skotu nokareno ausu kaķus.

Taupot līdzekļus, iegādājoties konkrētas šķirnes suni vai kaķi, saimnieki nākotnē, rūpējoties par lolojuma veselību, visbiežāk samaksā daudzkārt vairāk. Turklāt, saprotot, ka nopirkuši vārda vistiešākajā nozīmē “kaķi maisā”, saimniekiem parasti ir divas atbildes – “jā, kad mēs nopirkām mēs izlasījām un sapratām”, un “bet varbūt mums paveiksies, un nebūs tik traki”.

Protams, ja suns ir pirkts no nopietnas audzētavas, tad iespējas, ka viņam būs veselības problēmas ir, bet tās tomēr ir daudz mazākas nekā šiem te mirkļa pirkumiem. Ja pirkums ir pārdomāts un nopietns, tad dzīvnieku veselības kvalitāte atšķiras.

E19 ēterā: 2021. gada 11. jūnijā


Radio raidījumu arhīvs