Skip to main content

Raidījuma tēma: Kāpēc mīlulim nāvējoša kaite tiek atklāta pēkšņi un novēloti? Vai vainīga saimnieka nevērība? Jeb ir slimības, kuru attīstību pamanīt nav iespējams?

Raidījuma viesis veterinārārsts Aigars Briņķis.

Sižets. Pēkšņa sirdstrieka aktīvam, enerģiskam sunim. Dažādi, pēkšņi atklāti ļaundabīgi audzēji – tie ir visbiežākie bēdu stāsti, ko par savu mīluļu aiziešanu atceras viņu saimnieki. Elīnas Kirilovas 7 gadus vecais toiterjers pēkšņi saslima un devās uz citiem medību laukiem 24 stundu laikā.

Zaiga Zvirbule ir kinoloģe un suņu trenere. Nepilnu piecu gadu laikā viņa atvadījās no diviem mīluļiem – Bernes ganu suņiem. 4 gadus jaunā Elizabete kopā ar saimnieci trenējās katru dienu. Bija aktīva, vitāla un enerģiska. Zaiga nav manījusi ne mazākās izmaiņas suņa uzvedībā, līdz pēkšņi, braucot mašīnā, sunim kļuvis slikti – sākusies caureja un vemšana… No slimības atklāšanas brīža līdz suņuka aiziešanai bija pagājušas tikai 4 dienas.

Otrai Zaigas mīlulei Dārtai bija 7 gadi. Arī viņa bija aktīva un enerģiska visu laiku. Zaiga novēlusi uz karsto vasaras laiku, ka suns neierasti ļoti bieži maina guļvietu. Kā arī nedaudz dīvaini šķitis, ka strauji pielecot kājās, pēkšņi suns ievaidas, bet pēc tam – ik kā nekas nebūtu bijis aizjož tālāk. Kad pēkšņi Dārta atteikusies no ēdiena, Zaiga nedomājot devusies pie ārsta, jo slikta apetīte sunim nav bijusi raksturīga. Sākumā aizdomas kritušas uz saindēšanos, jo asins analīzēs visi rādītāji bijuši perfekti. Rezultāti liecinājuši, ka ļoti slikts ir aknu stāvoklis. Sonogrāfija šokējusi pat ārstus…


Ep.27 ēterā: 2021. gada 10. septembrī


Radio raidījumu arhīvs