Skip to main content

Raidījuma tēma: Kas ir nežēlīga izturēšanās pret dzīvniekiem? Kā situāciju kontrolē atbildīgā institūcija – pārtikas un veterinārais dienests? Vai dzīvnieku pavairotāji un mocītāji saņem sodus?

Studijas viesis – Pārtikas un veterinārā dienesta ģenerāldirektors Māris Balodis.

Sižets. Par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvniekiem iedzīvotājiparasti vispirms ziņo pašvaldības policijai, kas uz notikuma vietu izbrauc nekavējoties, bet no pagājušā gada jūlija pašvaldības policijai šajā jomā ir krietni vien samazinātas likumiskās pilnvaras, atstājot galveno teikšanu Pārtikas un veterinārā dienesta ziņā. Stāsta Rīgas Pašvaldības policijas pārstāvis Egils Vidriks.

Sižets. Mūsu valstī ir izveidojusies paradoksāla situācija – oficiālajiem suņu audzētājiem uzraudzība ir stingra, savukārt nelegālie audzētāji var nesodīti atļauties visu, nebaidoties brīvi publicēt sludinājumu portālos un sociālajos tīklos ziņas, ka tiek pārdoti kārtējie kucēni. Nezinošākie pircēji suņus iegādājas, taču tā kā kucēni ir pavairoti, neievērojot virkni nosacījumu, kas nepieciešami konkrētajai šķirnei, bieži attopas, ka ir pamatīgi apkrāpti.

E14 ēterā: 2021. gada 8. maijā, plkst. 15.05 Latvijas Radio 1


Radio raidījumu arhīvs