Skip to main content

Raidījuma tēma: Kas ir fizioterapija mūsu mājdzīvniekam? Kad sunim vai kaķim nepieciešama masāža? Kā fizioterapeits var palīdzēt uzlabot mīluļa dzīves kvalitāti un atjaunot iespēju kustēties?

Kustība ir svarīga lieta visos gadalaikos, ne tikai pašiem, bet arī mūsu mīluļiem. Esam pieraduši, ka varam savu fizisko formu uzlabot pie masiera, bet izrādās, ka fizioterapija un masāža ir iespējama arī mūsu mīluļiem. Ko tas nozīmē un kā tas īsti strādā? Studijā viesojas dzīvnieku fizioterapeite un suņu hidroterapeite Bettija Ligere.

Sižets.Sandijas Šteinbergas Dukures sunim Demianam bija 9 gadi, kad saimniece savu acuraugu aizvedusi vizītē pie fizioterapeita. Bērnībā sunim bijusi pleca trauma, kas gadiem ritot arvien vairāk sāka par sevi atgādināt. Tādēļ bieži vien bija jālieto pretsāpju zāles. Tā kā Sindija un viņas ģimene paši izmanto fizioterapeitu pakalpojumus, saimniece ne mirkli nav šaubījusies, ka masāžas un vingrinājumi palīdzēs arī sunim.

Mums savu pieredzi uzticēja arī Tatjana, kuras suns nevarēja atkopties pēc trešās locītavas operācijas. Sunim bija divas iespējas – locītavas endoprotēze, vai, ar laiku – neizbēgama ķepas amputācija. Tikai pateicoties fizioterapijai tagad mīlulis ir ne vien nostājies uz visām četrāmkājām, bet arī draudzīgi dzenā kaķus kā vecajos labajos laikos.

Veterinārārsts Normunds Fjodorovs norāda – fizioterapija ļoti bieži ir vienīgā iespēja, kā sunim vai kaķim palīdzēt atgūt veselību pēc dažādām, galvenokārt, neiroloģiskām problēmām. “Protams, var būt arī traumas, kur neiroloģija nav īsti iesaistīta. Ir kaut kādi lieli audu bojājumi, lūzumi un tamlīdzīgi, bet lielākā daļā gadījumu nozīmīgākā darbība ar fizioterapiju ir veicama tieši neiroloģisku saslimšanu gadījumos, kad ir zaudēta jūtība kādā ķermeņa daļā. Visbiežāk tās ir pakaļkājas, bet var būt arī citas ķermeņa daļas”.

Vetārsts stāsta, ka pamazām dzīvnieku fizioterapija kļūst populāra. Arvien vairāk vetārstu apgūst jaunas zināšanas, iegulda finanses, lai iegādātos dažādus palīglīdzekļus fizioterapijas veikšanai. Kā arī pieliek pūles, lai pārliecinātu dzīvnieku saimniekus, ka šīs procedūras sniedz labu rezultātu.

E22 ēterā: 2021. gada 6. augustā


Radio raidījumu arhīvs