fbpx

Ķepa Uz Sirds | Paw On The Heart

Ķepa Uz Sirds | Paw On The Heart

Labākais raidījums par mūsu mīluļiem. Palīdzam dzīvniekiem atrast jaunas mājas.

Ķepa uz sirds radio

2020. gada raidījumi


RE42 Ķepa uz sirds radio 05.07.2020

05.07.2020 Raidījuma tēma: ko nozīmē ielas kaķis? Vai varam to pieradināt dzīvoklī jeb kaķim labāk palikt turpat uz ielas? Kāpēc uz ielas bieži cilvēku iepriekš mīlēti īsti mājas kaķi? Kā saprast, ja kaķi, vajadzīga mūsu palīdzība un ko īsti darīt? Studijā pie Artura Krūzkopa un Ineses Kreicbergas viesojās akadēmiķis Ivars Kalviņš ar dzīvesbiedri Ingrīdu Kalviņu, kuru ģimenē dzīvo vairāki izglābti murrātāji. Kalviņi jau daudzus gadus iesaistījušies ielas kaķu aprūpē un glābšanā un dod tiem arī pagaidu mājas. Studijā arī bija Makss un Morics – no ielas izglābti kaķēni, kuriem palīdzējām meklēt mājas!

# ķepauzsirds


RE41 Ķepa uz sirds radio 28.06.2020

28.06.2020 Raidījuma tēma: Suns kuru mīl vai ienīst – kāds patiesībā ir pitbuls? Mīļuma iemiesojums vai bumba ar laika degli? Kādam saimniekam pitbuls būs vislabākais kompanjons un kāpēc tas nav piemērots cilvēkam, kurš nav gatavs ieguldīt sunī maksimumu sava laika? Studijā Arturs Krūzkops un Inese Kreicberga iztaujāja pitbulu pazinēju un Umas saimnieci Ingu Lupančuku.

# ķepauzsirds


RE40 Ķepa uz sirds radio 21.06.2020

21.06.2020 Vasaras saulgriežu raidījuma tēma: Vai zirgs palīdz cilvēkam sajust vienotību ar dabu? Vai zirgs ir kompanjons jebkuram cilvēkam jeb attiecību dibināšana ir sarežģīts process, pa spēkam vien retajam? Kāpēc Latvija ir valsts, kurā mīl un godā zirgus, bet to turēšanu netiek stingri uzraudzīta un dzīvnieku pāridarītāji saņem vien simboliskus sodus? Studijā Arturs Krūzkops un Inese Kreicberga iztaujāja zirgu saimnieci Daci Čaušs. Daces saimniecībā dzīvo arī vairāki zirgi, izglābti no kautuves un atņemti nežēlīgiem saimniekiem.

# ķepauzsirds


RE39 Ķepa uz sirds radio 14.06.2020

14.06.2020 Tēma: mopši, angļu un franču buldogi jeb Kas nosaka milzīgo pieprasījumu pēc brahiocefālo šķirņu suņiem? Kāpēc buldogs nav vienkāršs suns nepieredzējušam saimniekam, un ko darīt, lai ar mīluli izveidotu vislabākās attiecības? Izcelsme, veselība, raksturs – kas jāzina, lai veselīga kompanjona vietā nenopirktu problemātisku kucēnu, kas prasīs milzīgas ārstēšanas izmaksas visa tā mūža garumā? Studijā Arturs Krūzkops un Inese Kreicberga iztaujāja kinoloģi un franču buldogu saimnieci Ilzi Pētersoni – Godmani.

# ķepauzsirds


RE38 Ķepa uz sirds radio 07.06.2020

07.06.2020 Tēma: kā ārkārtas situācija ietekmējusi dzīvnieku patversmes darbu? Kāpēc cilvēki tik daudz adoptē suņus un kas ar dzīvniekiem notiks tad, kad atsāksies ierastais dzīves ritms? Kā ikviens varam palīdzēt dzīvnieku glābējiem – iesaistoties ar savu laiku un līdzekļiem, bet neadoptējot pašiem? Studijā Arturs Krūzkops un Inese Kreicberga izvaicāja dzīvnieku patversmes “Labās Mājas”direktori Astrīdu Kārkliņu! Viesos arī dziedātāja un dzīvnieku patversmes brīvprātīgā Monta Strūberga, kura sacerējusi dziesmu mūsu mīluļiem “Mans draugs”. Raidījuma laikā palīdzēsim meklēt mājas arī sunim Aiko, kurš savu īsto saimnieku jau vairāk kā gadu gaida dzīvnieku patversmē.

# ķepauzsirds


RE37 Ķepa uz sirds radio 31.05.2020

31.05.2020 Tēma: Mans suns ir gudrs, tam skolā nav jāiet – mīts vai patiesība? Ko īsti nozīmē – vest suni uz skolu? Kāpēc vispirms jāstrādā ar saimnieku, nevis suni? Vai skolot var sākt arī pieaugušu suni? Studijā Arturs Krūzkops un Inese Kreicberga iztaujāja kinologu, dzīvnieku uzvedības ekspertu Albertu Čipuštanovu. Studijas viesis arī aktieris Mārtiņš Meiers ar savu mīluli Nefertiti!

# ķepauzsirds


RE36 Ķepa uz sirds radio 24.05.2020

24.05.2020 Tēma: Ko nozīmē, ja suns ir bailīgs? Kā izpaužas suņa bailes, kur tās rodas un kā rīkoties saimniekam? Studijā Arturs Krūzops un Inese Kreicberga iztaujāja kinologu un dzīvnieku uzvedības ekspertu Albertu Čipuštanovu. Raidījuma viesu vidū arī aktrise Marija Linarte un viņas Fricis!

# ķepauzsirds


RE35 Ķepa uz sirds radio 17.05.2020

17.05.2020 Tēma: Kāda ir suņa uzvedības ABC? Kādas komandas un disciplīnas pamatlietas ir jāiemāca jau no kucēna vecuma? Vai var pārmācīt jau pieaugušu suni? Studijā pie Artura Krūzkopa un Ineses Kreicbergas viesojas kinoloģe Ļena Valdmane un noskaidrojām arī kucēna saimnieka viedokli – sazinājāmies ar mūziķi Mārci Auziņu un viņa mīluli Sibēliusu.

# ķepauzsirds


RE34 Ķepa uz sirds radio 10.05.2020

10.05.2020 Tēma: viens kaķis mājās vai vairāki? Kas jāņem vērā saimniekam un kas patiks pašam kaķim? vai tiešām kaķis grib būt vienīgais boss mājās jeb viņa labsajūtu pozitīvi ietekmē vēl kāds murrājošs kompanjons Studijā Arturs Krūzkops un Inese Kreicberga izjautāja dzīvnieku uzvedības ekspertu Albertu Čipuštanovu. Noskaidrojām arī kaķu saimnieka viedokli – sazinājāmies ar mūziķi Andri Freidenfeldu un iepazināmies ar viņa Žani un Dorotiju!

# ķepauzsirds


RE33 Ķepa uz sirds radio 03.05.2020

03.05.2020 Tēma: kāpēc nedrīkst atlikt veterinārārsta apmeklējumu arī ārkārtas situācijas laikā? Ko saimnieki konstatē par sava suņa vai kaķa veselību, pavadot kopā daudz vairāk laika? Vai iespējams “pārstaigāties” ar savu suni? Studijā Arturs Krūzkops un Inese Kreicberga iztaujāja veterinārārstu Kristapu Reķi! Un uzzinājām arī suņu īpašnieku pieredzi – sarunājāmies tiešraidē ar dziedātāju un labradora Hakija saimnieci Mariju Naumovu!

# ķepauzsirds


RE32 Ķepa uz sirds radio 26.04.2020

26.04.2020 Tēma: Vai šis pavasaris ir labākais laiks suņa iegādei? Kas nepieciešams kucēna socializēšanai un kāpēc daudz no tā ārkārtas situācijā nevar nodrošināt? Kā suns uztvers pašizolācijas beigas un saimnieku atgriešanos ikdienas ritmā? Studijā Arturs Krūzkops un Inese Kreicberga un eksperts – kinoloģe Ļena Valdmane. Uzzinājām arī suņu saimnieku viedokli – Ķepa uz sirds studijā runājām ar aktieriem, rotveilera Kubas saimniekiem – Elīnu Vāni un Imantu Stradu.

# ķepauzsirds


RE31 Ķepa uz sirds radio 19.04.2020

19.04.2020 Tēma: Daba nāk pie cilvēkiem, kā visiem sadzīvot? Ko darīt, ja jūsu mājas apciemo lapsa, vāveres vai meža cauna? Studijā Arturs Kruzkops un Inese Kreicberga noskaidros – kāpēc cilvēki savas nezināšanas un muļķības dēļ bieži nevis palīdz, bet tieši pretēji – nolemj zvērus un putnus bojāejai. Raidījuma viesi – Rīgas zoodārza pārstāvis Māris Lielkalns un katoļu priesteris Andrejs Mediņš kopā ar saviem galvenajiem asistentiem Bruknas muižā – papagaiļiem Loru un Flečeru.

# ķepauzsirds


RE30 Ķepa uz sirds radio 12.04.2020

12.04.2020 Tēma: Svinam Lieldienas un ejam dabā! Kā pasargāt mūsu mīluļus no bīstamajām ērcēm? Vai arī mūsu suņiem un kaķiem jāievēro sociālā distancēšanās? Un kāpēc tik svarīgi svētku laikā nepārbarot savu mājdzīvnieku? Skaidrosim aktuālos jautājumus kopā ar veterinārārsti Daigu Bokvaldi. Raidījumā viesojās arī aktieris Gundars Āboliņš ar savu kaķi – Sīpoliņu Āboliņu!

# ķepauzsirds


RE29 Ķepa uz sirds radio 05.04.2020

05.04.2020 Tēma: vai saimnieka biežāka klātbūtne mājās neietekmē suņa psihi un uzvedību? Kas jāzina, lai sunim neizveidotos “atšķirtības sindroms” – problēma pat uz īsu palikt vienam – bez saimnieka? Ko darīt, ja mājas režīmā nākas sadzīvot vairākiem suņiem, kas līdz šim bijuši sveši? Studijā Arturs Krūzkops un Inese Kreicberga sazinājās ar dzīvnieku uzvedības ekspertu un kinologu Albertu Čipuštanovu. Raidījuma viesis bija arī basketbolists un dzīvnieku draugs Dairis Bertāns ar savu suni Čipīti.

# ķepauzsirds


RE28 Ķepa uz sirds radio 29.03.2020

29.03.2020 Tēma: Kā esošā situācija ietekmē mūsu mājdzīvnieku aprūpi un ārstēšanu? Studijā Arturs Krūzkops un Inese Kreicberga skaidroja – kā šobrīd darbu organizē dzīvnieku patversmes, kādi ir vetārstu ieteikumi visiem mīluļu īpašniekiem. Kā mainās dzīve suņa saimniekam citās valstīs? Sazinājāmies ar latviešiem Janīnu un Jāni Vinkleriem Šveicē!

# ķepauzsirds


RE27 Ķepa uz sirds radio 15.03.2020

15.03.2020 Tēma: Kā pasargāt sevi un savus mīluļus vīrusu laikā? Kādi krājumi jāsarūpē, ja no mājas nevarēs kādu laiku iziet ne pats, ne arī suns? Higiēna ķermenim vai prātam – kas šajā laikā ir svarīgāks? Studijā pie Artura Krūzkopa un Ineses Kreicbergas viesojas psihoterapeits un veterinārārsts Andis Geste.

# ķepauzsirds


RE26 Ķepa uz sirds radio 08.03.2020

08.03.2020 Tēma: viss par un ap sirdslietām! Vai saimnieka un suņa sirdis tiešām pukst vienā ritmā? Vai kaķis var saimniekam pazemināt asinsspiedienu? No laimes tiešām sirds sitas straujāk un ko īsti nozīmē salauzta sirds? Studijā pie Artura Kruzkopa un Ineses Kreicbergas viesojās kardiologs un dzīvnieku draugs Andrejs Ērglis.

# ķepauzsirds


RE25 Ķepa uz sirds radio 01.03.2020

01.03.2020 Tēma: Kā pazudušu cilvēku un dzīvnieku glābšanā palīdz suņi? Kā notiek pazudušo meklēšana un kāpēc tik svarīgi ir rīkoties operatīvi un nezaudēt laiku? Studijā pie Artura Krūzkopa un Ineses Kreicbergas viesojās biedrības Helper Latvija glābēji Laila un Guntis Skrodeļi un Ingūna Ose ar saviem uzticamajiem draugiem – suņiem Jūli un Džeidžeju.

# ķepauzsirds


RE24 Ķepa uz sirds radio 23.02.2020

23.02.2020 Tēma: pirmā palīdzība dzīvniekam. Kā rīkoties, ja suns vai kaķis guvis traumu, saindējies vai apēdis dzīvībai bīstamas vielas? Kā glābt mīluļa dzīvību līdz nokļūšanai pie vetārsta? Studijā pie Artura Krūzkopa un Ineses Kreicbergas viesojās veterinārste Daiga Bokvalde.

# ķepauzsirds


RE23 Ķepa uz sirds radio 16.02.2020

16.02.2020 Tēma: otrais suns ģimenē? Kā izveidot pareizu hierarhiju un attiecības? Kādas kļūdas pieļaujam un kā mainīt nevēlamu uzvedību? Studijā pie Artura Krūzkopa un Ineses Kreicbergas viesojās dzīvnieku uzvedības eksperts Alberts Čipuštanovs un divu suņu saimnieks, mūziķis Reinis Sējāns.

# ķepauzsirds


RE22 Ķepa uz sirds radio 09.02.2020

09.02.2020 Tēma: kā pareizi pārvadāt automašīnā savu mīluli? Kādas ir kļūdas, ko saimnieki pieļauj visbiežāk? Kāpēc svarīgi ievērot ne tikai satiksmes drošību, bet arī neapdraudēt suņa veselību brauciena laikā? Studijā pie Artura Krūzkopa un Ineses Kreicbergas viesi – veterinārārste Daiga Bokvalde un kinoloģe, takšu audzētāja Jeļena Brokāne.

# ķepauzsirds


RE21 Ķepa uz sirds radio 02.02.2020

02.02.2020 Tēma: Viss par mūsu naktsmieru kopā ar suni? Vai sunim ir labi gulēt kopā ar saimnieku? Kāpēc tik svarīgi sunim nodrošināt tādu guļvietu, kur viņu neviens netraucē? Studijā pie Artura Krūzkopa un Ineses Kreicbergas viesojas kinoloģe Ļena Valdmane un Jaunā Rīgas teātra aktieris Ģirts Krūmiņš ar savu mīluli Sāru.

# ķepauzsirds


RE20 Ķepa uz sirds radio 26.01.2020

26.01.2020 Tēma: Vai tiešām cilvēks izvēlas savu kaķi jeb tomēr otrādi? Kāpēc tieši kaķis spēj iekarot tāda cilvēka sirdi, kurš pret citiem dzīvniekiem var būt pavisam atturīgs? Kā aktieris uztver lomu, kurā uz skatuves vai filmēšanas laukumā jāsadarbojas kopā ar kādu dzīvnieku? Studijā pie Artura Krūzkopa un Ineses Kreicbergas ciemojas Jaunā Rīgas teātra aktieris un trīs kaķu saimnieks Andris Keišs.

# ķepauzsirds


RE19 Ķepa uz sirds radio 19.01.2020

19.01.2020 Tēma: cik viegli sadzīvot ar lielo putnu – papagaili? Kas jāzina saimniekam par šo skaisto, bet sarežģīto putnu? Vai visus papagaiļus var iemācīt runāt un vai tiešām to mūža ilgums sasniedz 120 gadus? Kāpēc bieži nepamanām, ja putns ir stresā un kur nonāk lielie papagaiļi, ja saimnieks tos vairs nav gatavs paturēt? Studijā pie Artura Krūzkopa un Ineses Kreicbergas viesojas papagaiļu eksperts un glābējs Juris Strods kopā ar runīgākajiem saviem mīluļiem Kukuļu un Loru!

# ķepauzsirds


RE18 Ķepa uz sirds radio 12.01.2020

12.01.2020 Tēma: ko mums īstenībā grib pateikt kaķis, ja nokārtojas ārpus savas kastītes, kļūst atriebīgs vai agresīvs pret saimnieku vai kādu ģimenes locekli? Kā saimniekam izprast kaķa valodu un kā uzlabot attiecības ar savu mīluli? Kāpēc audzināšanas metodes, kas nostrādā ar suni, absolūti nav saprotamas kaķim? Studijā pie Artura Krūzkopa un Ineses Kreicbergas viesojās dzīvnieku uzvedības eksperts un zoopsihiatrs Alberts Čipuštanovs.

# ķepauzsirds


RE17 Ķepa uz sirds radio 05.01.2020

05.01.2020 Tēma: Kā savam sunim izvēlēties veselīgu uzturu? Kā nepārbarot savu mīluli? Cik kaitīgi patiesībā ir kārumi suņiem? Vai gatavot pašiem jeb pirkt gatavu? Studijā pie Artura Krūzkopa un Ineses Kreicbergas viesojas suņu audzētāja un veselīga uztura popularizētāja Diāna Kontakēviča ar savu mīluli Roko.

# ķepauzsirds