Skip to main content

2020. gada raidījumi


E67 Ķepa uz sirds radio 27.12.2020

E67 27.12.2020 Raidījuma tēma: Kā veselīgi un droši sagaidīt jauno gadu ar saviem mīluļiem? Ko likt tiem uz svinību galda – kādus kārumus pirkt un kādus varam sagatavot arī paši? Vai suņi un kaķi izbauda svētku jampadraci jeb tiem jau laicīgi sarūpēt vietu, kur paslēpties salūta laikā? Studijā kopā ar Arturu Krūzkopu un Inesi Kreicbergu svētku galdam gatavosies arī veselīga uztura eksperte un suņu audzētāja Diāna Kontakeviča kopā ar saviem četrkājainajiem draugiem.

# ķepauzsirds


E66 Ķepa uz sirds radio 20.12.2020

E66 20.12.2020 Raidījuma tēma: Kā varam palīdzēt dzīvniekiem Ziemassvētkos? Vai garās brīvdienas ir piemērotākais brīdis jauna mīluļa ienākšanai mājās? Vai situācija pasaulē liek cilvēkiem sajust lielāku nepieciešamību pēc suņa vai kaķa klātbūtnes? Studijā Arturs Krūzkops un Inese Kreicberga sarunājas ar dzīvnieku patversmes “Labās mājas” vadītāju Astrīdu Kārkliņu. Kopīgi meklējam mājas murrīgajai un skaistajai Šērai, kura ļooti cer sagaidīt Ziemassvētkus kopā ar savu īsto ģimeni.

# ķepauzsirds


E65 Ķepa uz sirds radio 13.12.2020

E65 13.12.2020 Raidījuma tēma: Vai kaķis tiešām staigā, kur tam patīk? Vai kaķi patiešām ir tik neatkarīgi, kā par viņiem runā? Studijā Arturs Krūzkops un Inese Kreicberga sarunājas ar kaķu eksperti Aiju Nuķi. Skaidrosim, vai kaķus var laist ārā pastaigāties, vai tiešām tos mācīt iet pie pavadas, un cik tad patiesībā murrātājam svarīgs ir cilvēks un sadzīvošana ar citām astēm?

# ķepauzsirds


E64 Ķepa uz sirds radio 06.12.2020

E64 06.12.2020 Raidījuma tēma: tuvojas svētki un ēšanas trakums. Kā svētku maltītes ietekmē mūsu kaķus un suņus? Kāpēc pārbarojam savus mīluļus un vai viņu veselībai var palīdzēt svaigēšana? Studijā Arturs Krūzkops un Inese Kreicberga sarunājas ar veterinārārsti Ilzi Pētersoni.

# ķepauzsirds


E63 Ķepa uz sirds radio 29.11.2020

E63 29.11.2020 Raidījuma tēma: Kā šķirot informāciju un noskaidrot patiesību par mūsu mājdzīvnieku kopšanu un veselību? “Suns dzīvoklī ir dzīvnieka mocīšana!” Nopirku māju- vajag suni! Kaķenei vai kucītei vismaz vienu reizi vajag bērniņus! Bezšķirnes dzīvnieki ir veselīgāki un dzīvo ilgāk!” Tie ir tikai daži no stereotipiem un mītiem, kurus diemžēl joprojām kā striktu patiesību uztver daudzi cilvēki! Studijā Arturs Krūzkops un Inese Kreicberga sarunājas ar kinoloģi Ļenu Valdmani.

# ķepauzsirds


E62 Ķepa uz sirds radio 22.11.2020

E62 22.11.2020 Raidījuma tēma: kas jāzina, ja gribam nopirkt šķirnes suni? Kā atmaskot krāpniekus, kuri sludinājumu portālos kā dārgus šķirnes kucēnus tirgo visparastākos jauktenīšus? Kā jāizskatās kucēnam, un kas jānoskaidro par cilvēku, no kura suni pērkam? Ciltsraksti, potes, čips un, protams – cik tas viss maksā? Studijā Arturs Krūzkops un Inese Kreicberga sarunājas ar kinoloģi un vācu aitu suņu audzētāju Solvitu Vēveri.

# ķepauzsirds


E61 Ķepa uz sirds radio 15.11.2020

E61 15.11.2020 Raidījuma tēma: Vai zirgiem ir antidepresanta efekts? Cik sarežģīti ir – turēt pašam savu zirgu? Kāpēc cilvēki piebaro svešus zirgus un kāpēc dzīvniekiem tas ir bīstami dzīvībai? Studijā Arturs Krūzkops un Inese Kreicberga sarunājas ar zirgu saimnieci, “Augusta Stallis” īpašnieci Ivetu Dzērvi.

# ķepauzsirds


E60 Ķepa uz sirds radio 08.11.2020

E60 08.11.2020 Raidījuma tēma: Kā pārdzīvot mājdzīvnieka zaudējumu un kā to izjūt citi ģimenes mīluļi? Vai jauna suņa vai kaķa paņemšana var palīdzēt? Studijā Arturs Krūzkops un Inese Kreicberga sarunājas ar suņa Dukša saimnieku Arvīdu Mūrnieku un psihoterapeitu Andi Gesti.

# ķepauzsirds


E59 Ķepa uz sirds radio 01.11.2020

E59 01.11.2020 Raidījuma tēma: Kā izvēlēties pirmo suni ģimenei ar bērniem? ieteicamās vai sarežģītās šķirnes iesācējiem – mīts vai patiesība? Kā saprast un nodrošināt sava suņa šķirnes vajadzības? Studijā Arturs Krūzkops un Inese Kreicberga sarunājas ar mūziķiem Jolantu Gulbi Paškēviču, Denisu Paškēviču un viņu meitu Jasmīnu. Iepazīsimies arī ar viņu ģimenes mīluli – rodēzijas redžbeku Eli.

# ķepauzsirds


E58 Ķepa uz sirds radio 25.10.2020

E58 25.10.2020 Raidījuma tēma: Kā nenopirkt “kaķi maisā”- pavisam tiešā nozīmē? Daudzi nemaz nezina, cik ātri var noskaidrot vai noskatītais kaķēns patiešām ir šķirnes, jeb par dārgu naudu tiek piedāvāts visparastākais jauktenītis. Kurš ne tikai izaugs attāli līdzīgs iecerētajam, bet līdzi atnesīs smagas veselības problēmas visa dzīvnieka mūža garumā. Un kā pareizi ievest kaķi mājās, ja priekšā jau ir otrs murrātājs? Studijā Arturs Krūzkops un Inese Kreicberga sarunājas ar kaķu eksperti Aiju Nuķi un iepazīstas ar karalisko Grāfu un viņa saimnieci – skotu nokareno kaķu audzētāju Ingrīdu Lasinsku.

# ķepauzsirds


E57 Ķepa uz sirds radio 18.10.2020

E57 18.10.2020 Raidījuma tēma: neticamie dzīvnieku glābšanas stāsti ir ne tikai rakstnieces Daces Judinas-Nīmanes grāmatu varoņu piedzīvotais! Kā kaķi un suns atraduši ceļu uz Daces dzimtas mājām un iekārtojušies tur uz harmonisku palikšanu? Kā rakstniecei izdevies grāmatā uzrakstīt to, kas vēlāk piepildījies pašas dzīvē? Studijā Arturs Krūzkops un Inese Kreicberga sarunājas ar rakstnieci Daci Judinu-Nīmani un komponistu Artūru Nīmani.

# ķepauzsirds


E56 Ķepa uz sirds radio 11.10.2020

E56 11.10.2020 Raidījuma tēma: vai no patversmes ņemts ķēdes suns var kļūt par dīvāna mīluli? Vai iespējams pārlutināt suni, kurš adoptēts no patversmes? Kā jaunajam saimniekam nepadziļināt kādreiz cietuša suņa traumas? Mīti un stereotipi par suņu adopciju, kā ir patiesībā? Studijā Arturs Krūzkops un Inese Kreicberga sarunājas ar kinologu Ivo Svenni. Uzklausījām arī Povilānu ģimenes pieredzi – Daniila un Viktorija no patversmes adoptēja suņu, viens no kuriem gadiem ticis turēts pie ķēdes, bet šobrīd izbauda savu jauno dzīvi, arī ieritinoties dīvānā.

# ķepauzsirds


E55 Ķepa uz sirds radio 04.10.2020

E55 04.10.2020 Raidījuma tēma: atzīmējam Starptautisko Dzīvnieku aizsardzības dienu! Kāpēc vienam dzīvnieks ir ģimenes loceklis, bet citiem- modes lieta vai bērna iegriba, kas ātri pāriet? Kas veido šobrīd milzīgo dzīvnieku pārprodukciju Latvijā un kāpēc kritiskos gadījumos palīdz dzīvnieku glābēji nevis atbildīgās institūcijas? Studijā Arturs Krūzkops un Inese Kreicberga sarunājas ar dzīvnieku glābēju, biedrības “Ar sirdi delnā” vadītāju Andru Tomasi. Meklējam mājas arī burvīgai suņu meitenei Hērai!

# ķepauzsirds


E54 Ķepa uz sirds radio 27.09.2020

E54 27.09.2020 Raidījuma tēma: kā pareizi ievest ģimenē jau pieaugušu suni? Ne vienmēr cilvēki izvēlas par labu kucēnam – daudzi uzskata, ka paņemot jau pieaugušu suni, atkrīt daudzas socializācijas problēmas. Bet vai tas tiešām tā ir? Ar ko jārēķinās jau pieauguša suņa jaunajam saimniekam? Cik ilgs ir savstarpējās pierašanas un adaptācijas laiks? Un kādas kļūdas labāk nepieļaut? Arturs Krūzkops un Inese Kreicberga iztaujāja kinoloģi Ļenu Valdmani un studijā ciemojās arī aktieris Niklāvs Kurpnieks ar savu mīluli Bono!

# ķepauzsirds


E53 Ķepa uz sirds radio 20.09.2020

E53 20.09.2020 Raidījuma tēma: Ķepa uz sirds radio 1. dzimšanas dienas svinības Radio Swh ēterā! Studijā Arturs Krūzkops un Inese Kreicberga sagaida Latvijā populāros dziedātājus Juri Kaukuli, Ati Ieviņu, Ievu Sutugovu un viņu muzikālos pārsteigumus klausītājiem!

Radio studijā viesojas arī suņi, kuri kopā ar saimniekiem jau piedalījušies raidījumā šī gada laikā! Šajā rudenī 10-gades svinības sāk arī TV raidījums Ķepa uz sirds!

# ķepauzsirds


E52 Ķepa uz sirds radio 13.09.2020

13.09.2020 Raidījuma tēma: Kā rudens sākums ietekmē mūsu mīluļu veselību? Vai straujās temperatūras maiņas un apkures sezonas gaidīšana var radīt esošo slimību paasinājumus? Vai ziemas tuvošanās liek mūsu kaķiem un suņiem uzkrāt “rezerves” un attiecīgi nemitīgi pieprasīt saimniekam uzpildīt ēdiena bļodu? Studijā Arturs Krūzkops un Inese Kreicberga sarunājas ar veterinārārstu Kristapu Reķi.

# ķepauzsirds


E51 Ķepa uz sirds radio 06.09.2020

06.09.2020 Raidījuma tēma: Ko ikviens no mums var darīt, lai izglābtu dzīvnieku, kas nonācis nelaimē? Kāpēc svarīgi ir nevilcināties un rīkoties ātri? Kas būtu jādara atbildīgajām institūcijām un kāpēc no tām palīdzību bieži sagaidīt nevar? Studijā Arturs Krūzkops un Inese Kreicberga sarunājas ar dzīvnieku glābēju, dzīvnieku patversmes “Ķepu ķepā”vadītāju Gundegu Bideri. Palīdzam arī meklēt mājas arī vienam ļooti apburošai sunītei Džesijai, kura savu īsto saimnieku vēl tikai gaida! Varbūt tas būsi tieši Tu?

# ķepauzsirds


E50 Ķepa uz sirds radio 30.08.2020

30.08.2020 Raidījuma tēma: kā, izvēloties šķirnes suni, saprast tā pamatvajadzības? Medību suņi, ganu suņi, dzinējsuņi vai putnu suņi? Kā realizēt konkrēta suņa instinktu, ja nevarat ar to iet medībās vai doties ganīt aitas? Ko dara suns, kura instinkts tiek apslāpēts un kāpēc saimnieks to nedrīkstētu pieļaut? Kā izprast no patversmes adoptēta vai bezšķirnes suņa īsto dabu un instinktus? Studijā Arturs Krūzkops un Inese Kreicberga izjautāja kinoloģi Ļenu Valdmani!

# ķepauzsirds


E49 Ķepa uz sirds radio 23.08.2020

23.08.2020 Raidījuma tēma: cik svarīga ir skaistumkopšana suņiem? Saimnieku izrādīšanās jeb tomēr ikdienas nepieciešamība? Kuras suņu šķirnes kopšana ir vissarežģītākā un kādu suņu kažoki nepieprasa iknedēļas gājienu pie friziera? Kāpēc tik svarīgi noskaidrot cik bieži būs friziera apmeklējumi un izmaksas pirms suņa iegādes?Studijā Arturs Krūzkops un Inese Kreicberga satika divus īstus suņu prinčus- afgāņu kurtus Nīlakantu un Nataradžu un viņu saimnieci Madaru Matrozi. Madara savu suņu kopšanai un frizēšanai velta teju katru dienu- abiem brāļiem ir pat savs kosmētikas galdiņš un viņi labi apzinās cik svarīgi ir sapucēties! Studijā arī dzīvnieku friziere Madara Metāla.

# ķepauzsirds


E48 Ķepa uz sirds radio 16.08.2020

16.08.2020 Raidījuma tēma: Kā rīkoties, ja mīlulim kritiskā brīdī ar mūsu iespējām nepietiek un vienīgais veids kā glābt tā dzīvību ir – lūgt palīdzību apkārtējiem?

Cik svarīgi ir nevilcināties un palīdzību lūgt pēc iespējas ātrāk? Vai cilvēki labprāt ziedo sveša dzīvnieka dzīvības glābšanai?

Studijā Arturs Krūzkops un Inese Kreicberga sarunājās ar Demiana un Balii saimniekiem Sandiju Šteinbergu Dukuri un Miku Dukuru. Ģimenei rekordīsā laikā izdevās savākt ziedojumus Balii dzīvības glābšanai ārzemēs, pēc tam, kad vietējie ārsti neuzņēmās suņa ārstēšanu. Samierināties ar faktu, ka suns var aiziet jeb rīkoties- Sandija un Mikus izvēlējās rīkoties.

# ķepauzsirds


E47 Ķepa uz sirds radio 09.08.2020

09.08.2020 Raidījuma tēma: Kādi ir cilvēki, kuri savā dzīvē izvēlas ielaist tikai un vienīgi kaķus? Vai katram paredzēts savs, īpašais dzīvnieks, atmiņas par kuru cilvēku pavadīs visu mūžu? Studijā Arturs Krūzkops un Inese Kreicberga iztaujāja mūziķi un kaķu Mārtiņa un Oto saimnieku Igo.

Igo savulaik teicis, “ja Tu kaķi vari dabūt par savu draugu, tad tas ir ļoti īpaši.”

# ķepauzsirds


E46 Ķepa uz sirds radio 02.08.2020

02.08.2020 Raidījuma tēma: Kāds ir vācu aitu suns – komisārs Reksis, draugs, par kuru daudzi sapņo jau no bērnības, vai tomēr suns, kura saimniekam jāizprot šīs šķirnes pamatvajadzības? Cik svarīga ir pareiza suņa skološana, lai kopābūšana visiem sagādātu prieku nevis galvassāpes? Studijā Arturs Krūzkops un Inese Kreicberga iepazinās ar Pērli un Pikačū un iztaujāja viņu saimniekus – Filipu Rajevski un Lauru Minskeri. Studijā – arī kinologs un dzīvnieku uzvedības eksperts Alberts Čipuštanovs.

# ķepauzsirds


E45 Ķepa uz sirds radio 26.07.2020

26.07.2020 Raidījuma tēma: Kā justies droši ar suni vasarā? Saule, ūdens, karstums dabā, pilsētā un pie jūras! Vai suns jāņem līdzi uz pludmali? Cik ilgi tam ļaut atrasties ūdenī? Un kā uzmanīties no karstuma, kas apdraud mīluli gan dabā, gan arī… uz asfalta? Studijā Arturs Krūzkops un Inese Kreicberga sazinājās ar kinoloģi un dzīvnieku eksperti Ļenu Valdmani.

# ķepauzsirds


E44 Ķepa uz sirds radio 19.07.2020

19.07.2020 Raidījuma tēma: Kāpēc cilvēki izvēlas izglābt dzīvnieku nevis meklēt tieši konkrētas šķirnes kaķi vai suni? Īstais brīdis īstajā laikā jeb radnieciska pat maģiska saikne – kā nelaimē nonācis dzīvnieks satiek savu cilvēku? Studijā Arturs Krūzkops un Inese Kreicberga sarunājas ar modes mākslinieku un dzīvnieku draugu Dāvidu, kurš ar ģimeni pārcēlies uz dzīvi laukos! Dāvida mājās visu mūžu dzīvojuši suņi un kaķi, kuri pie viņa nonākuši neticamas izglābšanas rezultātā. Nesen ģimenes sastāvu papildināja Orions. Viņu vēl kā pavisam mazu kucēnu Dāvids izglāba no bojāejas – Orions kopā ar citiem suņu mazuļiem bija ielikti maisā un izmesti upē.

# ķepauzsirds


E43 Ķepa uz sirds radio 12.07.2020

12.07.2020 Raidījuma tēma: Kāda ir suņu dzīve īstā pilī un kādas maltītes tiem ikdienā gatavo pasaulē labākie šefpavāri? Un vai ārpus pils sienām Francijā dzīvniekiem ir labāka dzīve nekā Latvijā? Studijā Arturs Krūzkops un Inese Kreicberga sazinājās ar Francijā dzīvojošo latvieti Aleksandru Rahmatuļinu. Viņš jau 16 gadus strādā par šefpavāru baroneses Lulū de Valdneres ģimenē, gatavojot maltītes ne tikai mājiniekiem un viņu mīluļiem, bet arī uzņemot dažādus augstus viesus – arī karaliskās ģimenes pārstāvjus, kuri ierodas arī ar saviem suņiem! Kopā ar Aleksandru dzīvo arī suņi Džūlis un Džeina – abi adoptēti no patversmes Francijā.

# ķepauzsirds


E42 Ķepa uz sirds radio 05.07.2020

05.07.2020 Raidījuma tēma: ko nozīmē ielas kaķis? Vai varam to pieradināt dzīvoklī jeb kaķim labāk palikt turpat uz ielas? Kāpēc uz ielas bieži cilvēku iepriekš mīlēti īsti mājas kaķi? Kā saprast, ja kaķi, vajadzīga mūsu palīdzība un ko īsti darīt? Studijā pie Artura Krūzkopa un Ineses Kreicbergas viesojās akadēmiķis Ivars Kalviņš ar dzīvesbiedri Ingrīdu Kalviņu, kuru ģimenē dzīvo vairāki izglābti murrātāji. Kalviņi jau daudzus gadus iesaistījušies ielas kaķu aprūpē un glābšanā un dod tiem arī pagaidu mājas. Studijā arī bija Makss un Morics – no ielas izglābti kaķēni, kuriem palīdzējām meklēt mājas!

# ķepauzsirds


E41 Ķepa uz sirds radio 28.06.2020

28.06.2020 Raidījuma tēma: Suns kuru mīl vai ienīst – kāds patiesībā ir pitbuls? Mīļuma iemiesojums vai bumba ar laika degli? Kādam saimniekam pitbuls būs vislabākais kompanjons un kāpēc tas nav piemērots cilvēkam, kurš nav gatavs ieguldīt sunī maksimumu sava laika? Studijā Arturs Krūzkops un Inese Kreicberga iztaujāja pitbulu pazinēju un Umas saimnieci Ingu Lupančuku.

# ķepauzsirds


E40 Ķepa uz sirds radio 21.06.2020

21.06.2020 Vasaras saulgriežu raidījuma tēma: Vai zirgs palīdz cilvēkam sajust vienotību ar dabu? Vai zirgs ir kompanjons jebkuram cilvēkam jeb attiecību dibināšana ir sarežģīts process, pa spēkam vien retajam? Kāpēc Latvija ir valsts, kurā mīl un godā zirgus, bet to turēšanu netiek stingri uzraudzīta un dzīvnieku pāridarītāji saņem vien simboliskus sodus? Studijā Arturs Krūzkops un Inese Kreicberga iztaujāja zirgu saimnieci Daci Čaušs. Daces saimniecībā dzīvo arī vairāki zirgi, izglābti no kautuves un atņemti nežēlīgiem saimniekiem.

# ķepauzsirds


E39 Ķepa uz sirds radio 14.06.2020

14.06.2020 Tēma: mopši, angļu un franču buldogi jeb Kas nosaka milzīgo pieprasījumu pēc brahiocefālo šķirņu suņiem? Kāpēc buldogs nav vienkāršs suns nepieredzējušam saimniekam, un ko darīt, lai ar mīluli izveidotu vislabākās attiecības? Izcelsme, veselība, raksturs – kas jāzina, lai veselīga kompanjona vietā nenopirktu problemātisku kucēnu, kas prasīs milzīgas ārstēšanas izmaksas visa tā mūža garumā? Studijā Arturs Krūzkops un Inese Kreicberga iztaujāja kinoloģi un franču buldogu saimnieci Ilzi Pētersoni – Godmani.

# ķepauzsirds


E38 Ķepa uz sirds radio 07.06.2020

07.06.2020 Tēma: kā ārkārtas situācija ietekmējusi dzīvnieku patversmes darbu? Kāpēc cilvēki tik daudz adoptē suņus un kas ar dzīvniekiem notiks tad, kad atsāksies ierastais dzīves ritms? Kā ikviens varam palīdzēt dzīvnieku glābējiem – iesaistoties ar savu laiku un līdzekļiem, bet neadoptējot pašiem? Studijā Arturs Krūzkops un Inese Kreicberga izvaicāja dzīvnieku patversmes “Labās Mājas”direktori Astrīdu Kārkliņu! Viesos arī dziedātāja un dzīvnieku patversmes brīvprātīgā Monta Strūberga, kura sacerējusi dziesmu mūsu mīluļiem “Mans draugs”. Raidījuma laikā palīdzēsim meklēt mājas arī sunim Aiko, kurš savu īsto saimnieku jau vairāk kā gadu gaida dzīvnieku patversmē.

# ķepauzsirds


E37 Ķepa uz sirds radio 31.05.2020

31.05.2020 Tēma: Mans suns ir gudrs, tam skolā nav jāiet – mīts vai patiesība? Ko īsti nozīmē – vest suni uz skolu? Kāpēc vispirms jāstrādā ar saimnieku, nevis suni? Vai skolot var sākt arī pieaugušu suni? Studijā Arturs Krūzkops un Inese Kreicberga iztaujāja kinologu, dzīvnieku uzvedības ekspertu Albertu Čipuštanovu. Studijas viesis arī aktieris Mārtiņš Meiers ar savu mīluli Nefertiti!

# ķepauzsirds


E36 Ķepa uz sirds radio 24.05.2020

24.05.2020 Tēma: Ko nozīmē, ja suns ir bailīgs? Kā izpaužas suņa bailes, kur tās rodas un kā rīkoties saimniekam? Studijā Arturs Krūzops un Inese Kreicberga iztaujāja kinologu un dzīvnieku uzvedības ekspertu Albertu Čipuštanovu. Raidījuma viesu vidū arī aktrise Marija Linarte un viņas Fricis!

# ķepauzsirds


E35 Ķepa uz sirds radio 17.05.2020

17.05.2020 Tēma: Kāda ir suņa uzvedības ABC? Kādas komandas un disciplīnas pamatlietas ir jāiemāca jau no kucēna vecuma? Vai var pārmācīt jau pieaugušu suni? Studijā pie Artura Krūzkopa un Ineses Kreicbergas viesojas kinoloģe Ļena Valdmane un noskaidrojām arī kucēna saimnieka viedokli – sazinājāmies ar mūziķi Mārci Auziņu un viņa mīluli Sibēliusu.

# ķepauzsirds


E34 Ķepa uz sirds radio 10.05.2020

10.05.2020 Tēma: viens kaķis mājās vai vairāki? Kas jāņem vērā saimniekam un kas patiks pašam kaķim? vai tiešām kaķis grib būt vienīgais boss mājās jeb viņa labsajūtu pozitīvi ietekmē vēl kāds murrājošs kompanjons Studijā Arturs Krūzkops un Inese Kreicberga izjautāja dzīvnieku uzvedības ekspertu Albertu Čipuštanovu. Noskaidrojām arī kaķu saimnieka viedokli – sazinājāmies ar mūziķi Andri Freidenfeldu un iepazināmies ar viņa Žani un Dorotiju!

# ķepauzsirds


E33 Ķepa uz sirds radio 03.05.2020

03.05.2020 Tēma: kāpēc nedrīkst atlikt veterinārārsta apmeklējumu arī ārkārtas situācijas laikā? Ko saimnieki konstatē par sava suņa vai kaķa veselību, pavadot kopā daudz vairāk laika? Vai iespējams “pārstaigāties” ar savu suni? Studijā Arturs Krūzkops un Inese Kreicberga iztaujāja veterinārārstu Kristapu Reķi! Un uzzinājām arī suņu īpašnieku pieredzi – sarunājāmies tiešraidē ar dziedātāju un labradora Hakija saimnieci Mariju Naumovu!

# ķepauzsirds


E32 Ķepa uz sirds radio 26.04.2020

26.04.2020 Tēma: Vai šis pavasaris ir labākais laiks suņa iegādei? Kas nepieciešams kucēna socializēšanai un kāpēc daudz no tā ārkārtas situācijā nevar nodrošināt? Kā suns uztvers pašizolācijas beigas un saimnieku atgriešanos ikdienas ritmā? Studijā Arturs Krūzkops un Inese Kreicberga un eksperts – kinoloģe Ļena Valdmane. Uzzinājām arī suņu saimnieku viedokli – Ķepa uz sirds studijā runājām ar aktieriem, rotveilera Kubas saimniekiem – Elīnu Vāni un Imantu Stradu.

# ķepauzsirds


E31 Ķepa uz sirds radio 19.04.2020

19.04.2020 Tēma: Daba nāk pie cilvēkiem, kā visiem sadzīvot? Ko darīt, ja jūsu mājas apciemo lapsa, vāveres vai meža cauna? Studijā Arturs Kruzkops un Inese Kreicberga noskaidros – kāpēc cilvēki savas nezināšanas un muļķības dēļ bieži nevis palīdz, bet tieši pretēji – nolemj zvērus un putnus bojāejai. Raidījuma viesi – Rīgas zoodārza pārstāvis Māris Lielkalns un katoļu priesteris Andrejs Mediņš kopā ar saviem galvenajiem asistentiem Bruknas muižā – papagaiļiem Loru un Flečeru.

# ķepauzsirds


E30 Ķepa uz sirds radio 12.04.2020

12.04.2020 Tēma: Svinam Lieldienas un ejam dabā! Kā pasargāt mūsu mīluļus no bīstamajām ērcēm? Vai arī mūsu suņiem un kaķiem jāievēro sociālā distancēšanās? Un kāpēc tik svarīgi svētku laikā nepārbarot savu mājdzīvnieku? Skaidrosim aktuālos jautājumus kopā ar veterinārārsti Daigu Bokvaldi. Raidījumā viesojās arī aktieris Gundars Āboliņš ar savu kaķi – Sīpoliņu Āboliņu!

# ķepauzsirds


E29 Ķepa uz sirds radio 05.04.2020

05.04.2020 Tēma: vai saimnieka biežāka klātbūtne mājās neietekmē suņa psihi un uzvedību? Kas jāzina, lai sunim neizveidotos “atšķirtības sindroms” – problēma pat uz īsu palikt vienam – bez saimnieka? Ko darīt, ja mājas režīmā nākas sadzīvot vairākiem suņiem, kas līdz šim bijuši sveši? Studijā Arturs Krūzkops un Inese Kreicberga sazinājās ar dzīvnieku uzvedības ekspertu un kinologu Albertu Čipuštanovu. Raidījuma viesis bija arī basketbolists un dzīvnieku draugs Dairis Bertāns ar savu suni Čipīti.

# ķepauzsirds


E28 Ķepa uz sirds radio 29.03.2020

29.03.2020 Tēma: Kā esošā situācija ietekmē mūsu mājdzīvnieku aprūpi un ārstēšanu? Studijā Arturs Krūzkops un Inese Kreicberga skaidroja – kā šobrīd darbu organizē dzīvnieku patversmes, kādi ir vetārstu ieteikumi visiem mīluļu īpašniekiem. Kā mainās dzīve suņa saimniekam citās valstīs? Sazinājāmies ar latviešiem Janīnu un Jāni Vinkleriem Šveicē!

# ķepauzsirds


E27 Ķepa uz sirds radio 15.03.2020

15.03.2020 Tēma: Kā pasargāt sevi un savus mīluļus vīrusu laikā? Kādi krājumi jāsarūpē, ja no mājas nevarēs kādu laiku iziet ne pats, ne arī suns? Higiēna ķermenim vai prātam – kas šajā laikā ir svarīgāks? Studijā pie Artura Krūzkopa un Ineses Kreicbergas viesojas psihoterapeits un veterinārārsts Andis Geste.

# ķepauzsirds


E26 Ķepa uz sirds radio 08.03.2020

08.03.2020 Tēma: viss par un ap sirdslietām! Vai saimnieka un suņa sirdis tiešām pukst vienā ritmā? Vai kaķis var saimniekam pazemināt asinsspiedienu? No laimes tiešām sirds sitas straujāk un ko īsti nozīmē salauzta sirds? Studijā pie Artura Kruzkopa un Ineses Kreicbergas viesojās kardiologs un dzīvnieku draugs Andrejs Ērglis.

# ķepauzsirds


E25 Ķepa uz sirds radio 01.03.2020

01.03.2020 Tēma: Kā pazudušu cilvēku un dzīvnieku glābšanā palīdz suņi? Kā notiek pazudušo meklēšana un kāpēc tik svarīgi ir rīkoties operatīvi un nezaudēt laiku? Studijā pie Artura Krūzkopa un Ineses Kreicbergas viesojās biedrības Helper Latvija glābēji Laila un Guntis Skrodeļi un Ingūna Ose ar saviem uzticamajiem draugiem – suņiem Jūli un Džeidžeju.

# ķepauzsirds


E24 Ķepa uz sirds radio 23.02.2020

23.02.2020 Tēma: pirmā palīdzība dzīvniekam. Kā rīkoties, ja suns vai kaķis guvis traumu, saindējies vai apēdis dzīvībai bīstamas vielas? Kā glābt mīluļa dzīvību līdz nokļūšanai pie vetārsta? Studijā pie Artura Krūzkopa un Ineses Kreicbergas viesojās veterinārste Daiga Bokvalde.

# ķepauzsirds


E23 Ķepa uz sirds radio 16.02.2020

16.02.2020 Tēma: otrais suns ģimenē? Kā izveidot pareizu hierarhiju un attiecības? Kādas kļūdas pieļaujam un kā mainīt nevēlamu uzvedību? Studijā pie Artura Krūzkopa un Ineses Kreicbergas viesojās dzīvnieku uzvedības eksperts Alberts Čipuštanovs un divu suņu saimnieks, mūziķis Reinis Sējāns.

# ķepauzsirds


E22 Ķepa uz sirds radio 09.02.2020

09.02.2020 Tēma: kā pareizi pārvadāt automašīnā savu mīluli? Kādas ir kļūdas, ko saimnieki pieļauj visbiežāk? Kāpēc svarīgi ievērot ne tikai satiksmes drošību, bet arī neapdraudēt suņa veselību brauciena laikā? Studijā pie Artura Krūzkopa un Ineses Kreicbergas viesi – veterinārārste Daiga Bokvalde un kinoloģe, takšu audzētāja Jeļena Brokāne.

# ķepauzsirds


E21 Ķepa uz sirds radio 02.02.2020

02.02.2020 Tēma: Viss par mūsu naktsmieru kopā ar suni? Vai sunim ir labi gulēt kopā ar saimnieku? Kāpēc tik svarīgi sunim nodrošināt tādu guļvietu, kur viņu neviens netraucē? Studijā pie Artura Krūzkopa un Ineses Kreicbergas viesojas kinoloģe Ļena Valdmane un Jaunā Rīgas teātra aktieris Ģirts Krūmiņš ar savu mīluli Sāru.

# ķepauzsirds


E20 Ķepa uz sirds radio 26.01.2020

26.01.2020 Tēma: Vai tiešām cilvēks izvēlas savu kaķi jeb tomēr otrādi? Kāpēc tieši kaķis spēj iekarot tāda cilvēka sirdi, kurš pret citiem dzīvniekiem var būt pavisam atturīgs? Kā aktieris uztver lomu, kurā uz skatuves vai filmēšanas laukumā jāsadarbojas kopā ar kādu dzīvnieku? Studijā pie Artura Krūzkopa un Ineses Kreicbergas ciemojas Jaunā Rīgas teātra aktieris un trīs kaķu saimnieks Andris Keišs.

# ķepauzsirds


E19 Ķepa uz sirds radio 19.01.2020

19.01.2020 Tēma: cik viegli sadzīvot ar lielo putnu – papagaili? Kas jāzina saimniekam par šo skaisto, bet sarežģīto putnu? Vai visus papagaiļus var iemācīt runāt un vai tiešām to mūža ilgums sasniedz 120 gadus? Kāpēc bieži nepamanām, ja putns ir stresā un kur nonāk lielie papagaiļi, ja saimnieks tos vairs nav gatavs paturēt? Studijā pie Artura Krūzkopa un Ineses Kreicbergas viesojas papagaiļu eksperts un glābējs Juris Strods kopā ar runīgākajiem saviem mīluļiem Kukuļu un Loru!

# ķepauzsirds


E18 Ķepa uz sirds radio 12.01.2020

12.01.2020 Tēma: ko mums īstenībā grib pateikt kaķis, ja nokārtojas ārpus savas kastītes, kļūst atriebīgs vai agresīvs pret saimnieku vai kādu ģimenes locekli? Kā saimniekam izprast kaķa valodu un kā uzlabot attiecības ar savu mīluli? Kāpēc audzināšanas metodes, kas nostrādā ar suni, absolūti nav saprotamas kaķim? Studijā pie Artura Krūzkopa un Ineses Kreicbergas viesojās dzīvnieku uzvedības eksperts un zoopsihiatrs Alberts Čipuštanovs.

# ķepauzsirds


E17 Ķepa uz sirds radio 05.01.2020

05.01.2020 Tēma: Kā savam sunim izvēlēties veselīgu uzturu? Kā nepārbarot savu mīluli? Cik kaitīgi patiesībā ir kārumi suņiem? Vai gatavot pašiem jeb pirkt gatavu? Studijā pie Artura Krūzkopa un Ineses Kreicbergas viesojas suņu audzētāja un veselīga uztura popularizētāja Diāna Kontakēviča ar savu mīluli Roko.

# ķepauzsirds