Skip to main content

2019. gada raidījumu arhīvs


RE16 Ķepa uz sirds radio 29.12.2019

29.12.2019 Tēma: mīluļi svētku laikā. Kā pareizi rīkoties, kā meklēt, ja tie pazūd? Studijā pie Artura Krūzkopa un Ineses Kreicbergas viesojas dziedātājs Lauris Reiniks, kura jaunākajā videoklipā ir piedalījies kaķēns no patversmes – pēc filmēšanās mincis uzreiz atradis saimnieku! Lauri aicinājām radīt kādu jaungada brīnumu, lai palīdzētu meklēt mājas suņu meitenei Mollijai, kura savu saimnieku vēl gaida dzīvnieku patversmē “Labās mājas”.

# ķepauzsirds


RE15 Ķepa uz sirds radio 22.12.2019

22.12.2019 Tēma: Ziemassvētku laiks – lai palīdzētu arī tiem, kas par sevi nespēj parūpēties. Kā varam palīdzēt suņiem un kaķiem, kas savu īsto saimnieku vēl tikai gaida dzīvnieku patversmēs visā Latvijā? Kas jāņem vērā, ja gribam adoptēt suni no patversmes un kāpēc pamestajiem dzīvniekiem ir tik svarīga palīdzība no ikviena brīvprātīgā? Studijā ciemojas dzīvnieku patversmes Ķepu ķepā vadītāja Iveta Bidere un Bafija!

# ķepauzsirds


RE14 Ķepa uz sirds radio 15.12.2019

15.12.2019 Tēma: kas ir dzilvēks? Cilvēka uzticamais draugs – dzīvnieks jeb cilvēks – dzīvnieka pats labākais saimnieks? Studijā pie Artura Krūzkopa un Ineses Kreicbergas viesojas jaunās grāmatas “Suņa dzīve” autori – rakstniece Nora Ikstena un mākslinieks Aivars Vilipsons.

# ķepauzsirds


RE13 Ķepa uz sirds radio 08.12.2019

08.12.2019 Tēma: Raidījumā Ķepa uz sirds Radio SWH studijā pie Artura Krūzkopa un Ineses Kreicbergas viesojas ārsts reanimatologs Pēteris Kļava. Saruna par to, kāpēc mīlēt dzīvniekus ir vieglāk nekā cilvēkus? Bet kur tik negaidīti rodas nežēlība pret mazajiem un neaizsargātajiem? Kā uztvert pasauli, kurā vienmēr labais cīnīsies ar ļauno? Noskaidrojām, kādas dzīves patiesības ārstam pavisam nesen atklājis… viņa paša kaķis? Un uzzinājām pie kādas mūzikas meditē viņi abi – Pēteris un viņa Maksimuss.

# ķepauzsirds


RE12 Ķepa uz sirds radio 01.12.2019

01.12.2019 Tēma: kas jāzina saimniekam, kad sāk novecot suns vai kaķis? Kādas izmaiņas jāpamana mājdzīvnieka uzvedībā un veselības stāvoklī? Ko varam darīt, lai pēc iespējas ilgāks būtu ar mīluli kopā atvēlētais laiks? Studijā ar Arturu Krūzkopu un Inesi Kreicbergu – veterinārārste Daiga Bokvalde un mākslinieks, takša Tobīša saimnieks Roberts Koļcovs.

# ķepauzsirds


RE11 Ķepa uz sirds radio 24.11.2019

24.11.2019 Tēma: mans pirmais suns. Kas jāzina pirms ņemam sev kucēnu? Kādas ir biežākās kļūdas, ko pieļauj cilvēki izvēloties pirmo suni mūžā? Cik svarīgi suņa izvēli saskaņot ar savu dzīvesveidu, ienākumiem, raksturu un pats galvenais – laiku, cik varam veltīt jaunajam ģimenes loceklim? Studijā kopā ar Arturu Krūzkopu un Inesi Kreicbergu – kinoloģe Ļena Valdmane un dziedātāja Agnese Rakovska ar savu pirmo suni – vācu dogu Kanēli!

# ķepauzsirds


RE10 Ķepa uz sirds radio 17.11.2019

17.11.2019 Tēma: mājdzīvnieku pārbarošana svētkos un arī ikdienā. Kāpēc liekais svars ir tik bīstams mūsu sunim un kaķim? Kādas ir lielākās kļūdas ko pieļauj saimnieks un kā ēst mīlulim būtu pareizi? Studijā kopā ar Arturu Krūzkopu un Inesi Kreicbergu veterinārārste Daiga Bokvalde un dziedātājs Jorens Šteinhauers ar savu suni Tabo!

# ķepauzsirds


RE09 Ķepa uz sirds radio 10.11.2019

10.11.2019 Tēma: kāds suns tāds saimnieks vai otrādi? Vai kaķis un suns pārņem saimnieka raksturu, īpašības vai vēl vairāk – veselības stāvokli un pat slimības? Vai neapzināti izvēlamies dzīvnieku līdzīgu pašam, jeb laika gaitā mūsu raksturi, psihoemocionālie un fiziskie stāvokļi kļūst līdzīgi? Studijā kopā ar Arturu Krūzkopu un Inesi Kreicbergu – kustību ārsts Visvaldis Bebrišs un psihoterapeite un čivavas Parisas saimniece Anna Lieckalniņa.

# ķepauzsirds


RE08 Ķepa uz sirds radio 03.11.2019

03.11.2019 Tēma: Vai dzīvnieki spēj ārstēt? Kā tas notiek un kādi iespējami rezultāti? Iepazīsimies ar suņiem – terapeitiem! Veiksim eksperimentu studijā – kā bērnam izdosies pārvarēt bailes no suņa? Studijā viesojās samojedu šķirnes suņi Franko un Vella un viņu saimniece Linda Ārberga. Īpašs muzikāls pārsteigums no grupas Astro’n’out, kuri arī sacerējuši dziesmu mūsu mīluļiem “Ķepu cilvēks”.

# ķepauzsirds, kanisterapija, dzīvnieku terapija, reitterapija, suņi, kaķi, putni, delfīni, zirgi, bailes, bērni, ārstēšana, samojedi, linda ārberga, astro’n’out, māra upmane holšteina


RE07 Ķepa uz sirds radio 27.10.2019

27.10.2019 Tēma: mājdzīvnieka agresija ģimenē. Kāpēc tā notiek, kā paši saimnieki var to izprovocēt un kā pareizi rīkoties? Kā pārtraukt nevēlamu suņa vai kaķa rīcību? Vai dzīvnieka sodīšana neveicinās atriebīgu vai vēl agresīvāku uzvedību? Studijā kopā ar Arturu Krūzkopu un Inesi Kreicbergu viesojas zoopsihiatrs un dzīvnieku uzvedības eksperts Alberts Čipuštanovs un aktrise, jaunā māmiņa Kristīne Belicka ar savu mīluli- pitbulu Tigī!

# ķepauzsirds, suņi, kaķi, bērni, pitbuls, agresija, sodīšana, psihe, ēdiens, manipulācija, hierarhija, dzīvnieku uzvedības eksperts, veterinārārsts, kinologs, aktrise, belicka, čipuštanovs


RE06 Ķepa uz sirds radio 20.10.2019

20.10.2019 Tēma: viss par un pret alerģijām. Bieži bērna vai jaunā dzīvesbiedra alerģiju min kā iemeslu, kad dzīvnieks tiek atdots patversmē. Ko nozīmē alerģija pret suni vai kaķi? Vai to var ārstēt, novērst, lai ģimenei nebūtu jāatsakās no dzīvnieka? Studijā kopā ar Arturu Krūzkopu un Inesi Kreicbergu viesojās ārsts un imunologs Lauris Līcītis un suņu un kaķu friziere Madara Metāla kopā ar savu kaķi Pumpuru un suni Klūniju.

# ķepauzsirds, alerģija, astma, iesnas, anti alerģiskas suņu šķirnes, anti alerģiskas kaķu šķirnes, imunologs, alergologs, kaķu frizieris, suņu frizieris, grifons, kaķa noskūšana, higiēna, antihistamīni, imunitāte, lauris līcītis, madara metāla


RE05 Ķepa uz sirds radio 13.10.2019

13.10.2019 Tēma: kā uztvert suņus publiskās vietās? Vai tie traucē, neizraisa emocijas vai gluži otrādi – rada sajūsmu, ka esam gatavi nākt klāt un bez saimnieka atļaujas glaudīt tā suni? Kāpēc tas nav pareizi un ko tajā brīdī jūt suns? Ko darīt, ja redzam, ka blakus kāds dara pāri dzīvniekam, atstāj bez pieskatīšanas badā vai aukstumā? Kā varam iejaukties, kam ziņot kā palīdzēt? Studijā kopā ar Arturu Krūzkopu un Inesi Kreicbergu viesojās Valsts policijas pārstāvis – policijas inspektors un dzīvnieku glābējs Āris Korics, un mūziķis, grupas Singapūras Satīns līderis Jānis Krīvēns ar savu kompanjonu – suņuku Mr Pooch.

# suns, kaķis, dzīvnieku glābšana, agresija, cietsirdība, policija, pārtikas un veterinārais dienests, āris korics, jānis krīvēns, pekinietis, dzīvnieku patversme


RE04 Ķepa uz sirds radio 06.10.2019

06.10.2019 Tēma: Katru gadu dzīvnieku patversmēs visā Latvijā nonāk 10 000 pamestu kaķu un suņu. Daudzi no tiem ir savu saimnieku nodotie, bet ļoti daudzi ir nekontrolētās vairošanās sekas. Kāpēc dzīvnieku sterilizācijas jomā joprojām vēl esam atpalikušas valsts līmenī? Kādi ir mīti, stereotipi, aizspriedumi? Studijā viesojas veterinārārsts Normunds Fjodorovs un žurnālists, kaķu glābējs un draugs Lato Lapsa.

# kaķi, suņi, sterilizācija, vairošanās, kucīte, kaķene, runcis, kaķēni, kucēni, dzemdības, slimības, aptaukošanās, medību instinkts, agresija, dzimumtieksme, kastrācija, veterinārārsts, normunds fjodorovs, lato lapsa, ielas kaķu kolonija


RE03 Ķepa uz sirds radio 29.09.2019

29.09.2019 Tēma: Kā pareizi izvēlēties savu kaķi? Kāpēc jāizvēlas pēc rakstura nevis izskata?Vai divi kaķi ģimenē ir labāk par vienu? Noskaidrosim kāda ir kaķa uzvedība, ja tad ir stresā vai tam ir veselības problēmas, kuras saimnieks bieži var nepamanīt. Kādēļ nedrīkst kaķi sodīt un kā veidot pareizas savstarpējas attiecības un hierarhiju? Studijā veterinārārste Jevgēnija Ostroga un aktieris, divu britu šķirnes kaķu saimnieks Egils Melbārdis.

# kaķi, šķirne, raksturs, slimība, agresija, čurāšana, nokārtošanās ārpus kastītes, sodīšana, rotaļas, barība, veterinārārsts, jevgēnija ostroga, egils melbārdis, britu šķirnes kaķis, kaķis pavadā, kaķi kaujas


RE02 Ķepa uz sirds radio 22.09.2019

22.09.2019 Tēma: Vai iespējama pārlieku liela pieķeršanās un atkarība arī suņa un saimnieka attiecībās? Ko nozīmē lutināt savu suni un vai pārmērības tiešām kaitīgas sunim? Ko darīt, ja suns nespēj ne mirkli palikt vienatnē bez sava saimnieka blakus – rej, atsakās no barības, ūdens un streso? Studijā Ķepa uz sirds un dzīvnieku uzvedības eksperts Alberts Čipuštanovs. Studijā viesojas arī aktrise un divu punduršpicu saimniece Rēzija Kalniņa.

# rēzija kalniņa, punduršpics, suns, izlutināšana, kārumi, motivācija, apbalvošana, sodīšana, kucēns, socializācija, uzvedība, medikamenti, apmācība, dzīvnieku uzvedības eksperts, kinologs, zoopsihologs, alberts čipuštanovs


RE01 Ķepa uz sirds radio 15.09.2019

15.09.2019 Tēma: kā pareizi sagatavot mājdzīvnieku, ja ģimenē dzims mazulis? Studijā dzīvnieku uzvedības eksperts Alberts Čipuštanovs un dziedātāja, jaunā mamma Dināra Rudāne, kas arī ir divu kaķu Ducatti un Čupakabra saimniece. Ko darīt pareizi, kādas ir tipiskākās kļūdas, kā atšķiras suņa un kaķa uzvedība, cik svarīgi saglabāt pareizu hierarhiju saimnieka un dzīvnieka starpā.

# dzīvnieku uzvedības eksperts, kinologs, zoopsihologs, veterinārārsts, alberts čipuštanovs, dināra rudāne, kaķi, suņi, hierarhija, apmācība, bērni, sodīšana, apbalvošana